Misyon ve Vizyon

VİZYON

Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi üniversitenin vizyon ve misyonu doğrultusunda, bilgiyi topluma yaymak, üniversitenin şehir ve bölgeyle iletişimini güçlendirmek, halkla ilişkiler yolunda sarf ettiği çabalara görsel ve işitsel araçlarıyla destek olmak, günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelen radyo ve televizyon yayıncılığı alanında bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla 2016 yılında kurulmuştur.

MİSYON

Üniversitenin tanıtım filmlerinin yanısıra tüm birimlerinin video tanıtım ihtiyaçlarını karşılayan ve arşivini oluşturan; üniversite, Isparta ya da bölgenin tanıtımına yönelik belgesel filmlere imza atan Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin en kapsamlı faaliyetlerinden biri de radyo yayınlarıdır.

Eğitim, kültür ve sanat konularına, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış müzik eğlence programlarına yer verilerek Mart 1994’te, “Üniversite FM” adıyla başlayan karasal yayınlar, ilk kez 1997’de internet üzerinden de sesli ve görüntülü olarak tüm dünyaya iletilmiştir.

Ülkemizdeki radyo ve televizyon yayıncılığına dair düzenlemeler çerçevesinde 2016 yılında “Radyo SDÜ” adıyla yeniden yapılanan radyomuza Isparta’da FM 97.0 frekansından internet üzerinden ise http://radyo.sdu.edu.tr adresinden erişilebilmektedir.

Merkezin tüm uygulamalarında Süleyman Demirel Üniversitesi'nin bütün bölümlerinden öğrenciler yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda kısmi zamanlı çalışarak tecrübe ve gelir elde edebilmektedir.