23 Temmuz 2019 Salı

Radyo Birimi

2571 defa okundu

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin vizyon ve misyonu doğrultusunda, bilgiyi topluma yaymak, üniversitenin şehir ve bölgeyle iletişimini güçlendirmek, halkla ilişkiler yolunda sarf ettiği çabalara görsel ve işitsel araçlarıyla destek olmak; günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelen radyo ve televizyon yayıncılığı alanında bilimsel araştırmalar yapmak amacıyla 1994 yılında kurulan Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin en kapsamlı faaliyetlerinden biri radyo yayınları olmuştur.

Eğitim, kültür ve sanat konularına, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış müzik eğlence programlarına yer verilerek Mart 1994’te, “Üniversite FM” adıyla başlayan karasal yayınlar, ilk kez 1997’de internet üzerinden de sesli ve görüntülü olarak tüm dünyaya iletilmiştir.

Ülkemizdeki radyo ve televizyon yayıncılığına dair düzenlemeler çerçevesinde 2016 yılında “Radyo SDÜ” adıyla yeniden yapılanan radyomuza Isparta’da FM 97.0 frekansından internet üzerinden ise http://radyo.sdu.edu.tr adresinden erişilebilmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin tüm bölümlerinden yetenekli ve ilgili öğrenciler “Radyo SDÜ”de kısmi zamanlı ya da gönüllü statüde çalışabilmektedir.

“Radyo SDÜ” 2018 yılı itibariyle yayınlarını Doğu Kampusu Ertokuş Bey Derslikleri’ndeki yeni stüdyolarından gerçekleştirecektir.

 

 

SOSYAL MEDYADA BİLİM TV

         

SOSYAL MEDYADA RADYO SDÜ

       

İLETİŞİM

 

    E-mail             : ratem@sdu.edu.tr

    Telefon            : 0246 211 8180

    İletişim Adresi :                         

    Süleyman Demirel Üniversitesi
    Doğu Yerleşkesi  

    Ertokuş Bey Derslikleri

    32260 Çünür / Isparta